Gala Tânărului Actor HOP 2023 – Atelier. 28 august 2023. Foto: Flaviu Dușa

Fotografii surprinse la întâlnirea de luni, 28 august 2023, din seria de ateliere comune susținute de Alexandru Dabija și Leta Popescu cu tinerii participanți la Gala HOP, la Teatrul de Păpuși „Prichindel” Alba Iulia.

Timp de 4 zile, între 26 și 29 august, cei 25 de actori selectați pentru competiția de la Alba Iulia participă la ateliere de creație și masterclass susținute de Alexandru Dabija, Leta Popescu, Dragoș Buhagiar și Andrei Cozlac. Întâlnirile au loc la Teatrul de Păpuși „Prichindel” Alba Iulia și la Casa de Cultură a Studenților din Alba Iulia.

Concursul Galei Tânărului Actor HOP se desfășoară în perioada 30 august – 2 septembrie 2023, începând cu ora 18.00, la Casa de Cultură a Studenților din Alba Iulia / Teatrul de Păpuși „Prichindel” Alba Iulia, transmisiune live pe www.galahop.uniter.ro de RoEvents.

Fotografii de Flaviu Dușa