AU MAI RĂMAS 7 ZILE de înscrieri pentru Gala HOP 2023!

Iată câteva răspunsuri la întrebările voastre frecvente:

Întrebare: Pot să mă înscriu la Gala HOP chiar dacă sunt student și voi absolvi anul acesta?
Răspuns: Da, cu următoarea condiție: la înscriere trimiți o adeverință eliberată de facultate care sa ateste faptul că ești student în an terminal, urmând ca după promovarea examenului de licență, să trimiți adeverința eliberată de facultate care înlocuiește diploma de licență.

Întrebare: Pot să mă înscriu la Gala HOP dacă am absolvit o facultate de profil din afara României?
Răspuns: Da, cu următoarea condiție: să ai domiciliul stabil în România.

Întrebare: Pot să mă înscriu la Gala HOP chiar dacă sunt deja angajat/ă sau am deja colaborări?
Răspuns: Da, orice actor/actriță care a absolvit o facultate de teatru și are până în 33 de ani se poate înscrie la Gala HOP 2023.

Întrebare: Pot să mă înscriu dacă am mai participat până acum la Gala Hop? Dar dacă am și câștigat?
Răspuns: Da și da, se poate înscrie orice tânăr/ă actor/actriță.

Întrebare: După prima sesiune de preselecție (9-11 mai), va mai exista o sesiune de înscriere pentru preselecțiile din 13-15 iulie?
Răspuns: Nu. Te poți înscrie doar până pe 30 aprilie. La înscriere menționezi în ce etapă de preselecție te vei prezenta: în mai sau în iulie.

Întrebare: Când și unde va avea loc Gala HOP?
Răspuns: Gala HOP se va desfășura, anul acesta, la Alba Iulia. Concurenții declarați admiși vor sosi în data de 25 august la Alba Iulia. Vor urma 4 zile de workshop (26 – 29 august) și concursul propriu zis (30 august – 2 septembrie).

Întrebare: La înscriere trebuie să trimit și un video?
Răspuns: Nu. Trebuie să trimiți doar un CV, o copie după diploma de absolvire, o fotografie şi titlul exercițiului prezentat.

Mai multe detalii, aici.

Așteptăm înscrierile voastre la adresa de e-mail: doina@uniter.ro. Dacă sunt anumite cerințe tehnice pe care le putem asigura, vă rugăm să le menționați. Dacă mai aveți întrebări ne puteți scrie și aici.

Pentru o mai bună diseminare a informațiilor vă rugăm să dați un share